KURS ONLINE
TWÓRCA GIER W ŚWIECIE MINECRAFT

7-10 LAT

SCRATCH / CODE.ORG

OPIS KURSU - TWÓRCA GIER W ŚWIECIE MINECRAFT:

Kurs online "Programista w świecie Minecraft” to niepowtarzalna możliwość poznania różnych aspektów programowania, które będą oparte na tematyce gry Minecraft. Łącząc ze sobą nowoczesne rozwiązania ze sprawdzonymi platformami, umożliwiamy poznanie Uczniom różnych programów i języków programowania.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA ONLINE:

Nasze zajęcia online to nie webinar ani kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.
 

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

PROGRAM KURSU - TWÓRCA GIER W ŚWIECIE MINECRAFT:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. CODE.ORG (MINECRAFT): Wprowadzenie do zagadnień programowania

Celem lekcji jest nauka podstawowych zagadnień występujących w różnych językach programowania oraz wykorzystanie ich w praktyce. Uczniowie poznają platformę code.org, dzięki której wszelkie elementy programowania będą natychmiastowo widoczne w miniaturowym świecie Minecrafta. Poznamy zasady kontroli ruchu, sposoby wykorzystania pętli oraz interakcje z przedmiotami i obiektami.

2. SCRATCH: Pojedynek z Witherem

Podczas lekcji uczestnicy zmieszą się z legendarną postacią świata Minecrafta – Witherem. Pojedynkując się z Witherem poznamy podstawy programowania w języku Scratch, kreowanie obiektów oraz ich interakcje między sobą. Dodatkowo wprowadzone zostanie pojęcie pętli warunkowej oraz klonowania.

3. SCRATCH: Endermanowana inwazja

Kilku Endermanów postanowiło skraść skrzynie ze skarbca Steve’a. Spróbujemy je powstrzymać wykorzystując siłę naszych łuków. W trakcie zajęć dowiemy się czym jest losowanie oraz jak je wykorzystać w programowaniu.

4. SCRATCH: Arena

Stworzenia z Minecrafta atakują ze zdwojoną siłą. Dołącz do Steve’a i raz na zawsze odeprzyj przeciwników. Uczestnicy zajęć poznają zasady tworzenia i odbierania komunikatów. Dodatkowo zostaną omówione zaawansowane zagadnienia działań matematycznych.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU - TWÓRCA GIER W ŚWIECIE MINECRAFT:

1. Poznanie platformy edukacyjnej code.org

2. Zdobycie podstawowych i zaawansowanych umiejętności pracy w języku programowania Scratch

3. Umiejętność stworzenia własnej gry w Scratchu

4. Znajomość kluczowych elementów programowania i wykorzystania ich w praktyce.

CENA KURSU:

220 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 220 zł (opłata jednorazowa).

TERMINU KURSU:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW:

4-8 osób

MASZ PYTANIA?
DAJ NAM ZNAĆ :)

Zostaw wiadomość:
© Giganci Programowania 2020