KURS ONLINE

MŁODY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH

10-12 LAT

HTML / CSS

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - MŁODY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

Zajęcia dla uczniów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze stronami internetowymi. Kurs zawiera przyjazne wprowadzenie w świat języka znaczników HTML oraz sposobu stylizowania wyglądu stron przy pomocy stylów CSS.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA ONLINE:

Nasze zajęcia online to nie webinar ani kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela, słyszy co mówi, a nauczyciel widzi wszystko to co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy uczeń może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.
 

Każdy kursant otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - MŁODY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):
 

1. HTML - „Ulubiona gra”

Uczniowie zostaną wprowadzeni w zagadnienia dotyczące tworzenia stron internetowych, poznają strukturę dokumentu HTML, podstawowe znaczniki, stworzą stronę o swojej ulubionej grze gdzie dodadzą treści, galerie, gameplay z YouTuba, oraz hiperłącze.
 

2. HTML, CSS wprowadzenie – „Przepis kulinarny”

Celem lekcji będzie przygotowanie strony z wybranym przez uczniów przepisem kulinarnym. Uczniowie poznają listy i ich rodzaje a także język CSS za pomocą, którego zmienią wygląd swojej strony. Ponadto każdy uczestnik zaimportuje i użyje w swoim projekcie wybrane czcionki Google fonts.
 

3. HTML, CSS - „Repertuar kina”

Celem lekcji będzie przygotowanie strony z repertuarem kina, prezentacja danych odbędzie się za pomocą tabel. Uczniowie nauczą się tworzyć oraz odpowiednio formatować tabele.
 

4. HTML, CSS -„Sklep muzyczny”

Celem zajęć będzie stworzenie strony informacyjnej sklepu muzycznego zawierającego logo, menu oraz podstronę z formularzem kontaktowym. Ponadto zostanie przedstawiona koncepcja pudełek elementów, identyfikatorów oraz klas.

Po ukończeniu zajęć uczestnik może kontynuować naukę na kursach: "Młody zaawansowany twórca stron internetowych" oraz "Młody ekspert stron internetowych".

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA ONLINE - MŁODY TWÓRCA STRON INTERNETOWYCH:

1. Potrafi tworzyć proste strony internetowe.
 

2. Zna podstawowe znaczniki HTML.
 

3. Zna podstawowe funkcje środowiska Glitch.
 

4. Poznał kaskadowe arkusze stylów CSS i wie w jaki sposób styluje się stronę internetową.
 

5. Wie, w jaki sposób opublikować stronę w internecie.

CENA KURSU:

220 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 220 zł (opłata jednorazowa).

TERMINU KURSU:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW:

4-8 osób

MASZ PYTANIA?
DAJ NAM ZNAĆ :)

Zostaw wiadomość:
© Giganci Programowania 2020